Hasiči ve Vendryni několik hodin vyprošťovali z příkopu elektrobus

foto Hasiči ve Vendryni na Frýdecko-Místecku v sobotu 6. srpna 2022 několik hodin museli vyprošťovat elektrobus.  Snahy hasičů komplikovaly těžké baterie na střeše elektrobusu, při zásahu použili velké nafukovací vaky. Při nehodě se zranili dva lidé.

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Nezvyklý zásah mají za sebou hasiči ve Vendryni na Frýdecko-Místecku, kde v sobotu několik hodin vyprošťovali z příkopu elektrobus. Podle velitele zásahu šlo o první elektrický autobus, který hasiči v okrese vyprošťovali. Snahy hasičů komplikovaly těžké baterie na střeše elektrobusu, při zásahu použili velké nafukovací vaky. Při nehodě se zranili dva lidé. Novináře o tom dnes informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči nejprve z autobusu, který má 28 míst k sezení a 47 míst k stání, vyprostili tři lidi. "Hasiči museli před vyproštěním osob nouzově odpustit vzduch, aby se mohli dovnitř dostat dveřmi a nemuseli například rozbíjet okno. Před vyproštěním osob ještě rychle provizorně stabilizovali silně nakloněný autobus pomocí nastavovacích žebříků, po vyproštění vyměnili žebříky za lanové navijáky a stabilizační tyče," uvedl Kůdela.

Hasiči ve Vendryni na Frýdecko-Místecku v sobotu 6. srpna 2022 několik hodin museli vyprošťovat elektrobus.  Snahy hasičů komplikovaly těžké baterie na střeše elektrobusu, při zásahu použili velké nafukovací vaky. Při nehodě se zranili dva lidé.

Náročné vyprošťování zabralo hasičům několik hodin až do sobotního večera. "Zkomplikoval je fakt, že elektrobus měl těžké baterie na střeše, takže po celou dobu vyprošťovacích prací hrozil jeho pád, neměl žádné kotvící body a konstrukci k použití vyprošťovacích popruhů. Navíc jeho přední a zadní kovové oko, která mají napomoci snazšímu vyproštění, se hned zpočátku utrhla," vysvětlil Kůdela.

Pomalým potahováním pomocí vozidlových navijáků vyprošťovacích vozidel, s použitím zvedacích pneumatických vaků a podkládáním kol nakonec večer autobus vyprostili. Během zásahu ho jistily v příkopu také velké nafukovací vaky. "Nehoda i vyprošťování autobusu se obešly bez úniku provozních kapalin. Dvě osoby musely být odvezeny na ošetření do nemocnice," doplnil mluvčí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď