Hasiči u Hodonína ve zničených budovách po bouřce stále pátrají po lidech

foto Silná bouře se 24. června 2021 přehnala Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku.

Hodonín - Hasiči mají v nejvíce zasažených oblastech po čtvrteční bouřce především kolem Hodonína přes 100 jednotek, na místě pomáhá těžká technika, ale i kynologové. Vyhledávají lidi v sutinách. Ještě se to týká tří obcí, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

"V tuto chvíli je na místě přes 100 jednotek, hlavní činnost je nyní průzkum všech oblastí za světla, abychom měli zmapováno, co se kde přesně stalo a abychom na základě toho průzkumu mohli vytvořit další plán našich činností," uvedl Mikoška.

Na místě jsou podle něj dva takzvané odřady USAR týmu specializované na vyhledávání a záchranu osob ze sutin, také tři odřady záchranného útvaru z Hlučína, nachystané jsou podle mluvčího odřady také dalších šesti či sedmi krajů. Dorazí i dva ženijní odřady armády.

"Zranění se řešila především přes noc, ale máme tři obce, kde ještě probíhá pátrání v budovách, kde zranění ještě mohou být. Jde o Mikulčice, Moravskou Novou Ves a Lužice," uvedl mluvčí.

Uvedl, že pomoc nabízí množství lidí, organizací a firem, zatěžují nicméně svými nabídkami tísňové linky. Krajský úřad by měl zřídit infolinku, kde se tyto věci budou dále řešit.

Bouře s kroupami o velikosti tenisových míčků i s tornádem se ve čtvrtek večer prohnala především na Břeclavsku a Hodonínsku. Bouře ničila domy, auta i zeleň. Nejméně tři lidé zemřeli, desítky jsou zraněné.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 28. září 2021

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď