Hasiči bojovali s požárem ubytovny v Plzni, budou tam i v noci

foto V Plzni-Karlově hořela 11. září 2018 ubytovna dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Hasiči vyhlásili třetí, nejvyšší stupeň poplachu. Integrované záchranné složky evakuovaly z budovy 130 osob. Na místě je podle policie zhruba deset zraněných, většinou lehce. Hasiči v objektu nenašli žádné tělo.

Plzeň - Hasiči v Plzni od rána bojovali s požárem ubytovny v části Karlov. Jednopatrová ubytovna dělníků začala hořet kolem 8:00. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, nasadili až 12 jednotek. Při zásahu se hasiči několikrát prostřídali, na místě nyní jsou ještě tři jednotky.

Fotogalerie

"Dohašujeme ohniska a vyhledáváme skrytá ohniska. Budeme mít na místě dvě jednotky přes noc. Ráno budou pokračovat v práci vyšetřovatelé," řekl ČTK k 16:30 mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Požár se podařilo lokalizovat asi po dvou a půl hodinách, ještě dlouho ale museli hasiči na ubytovnu chrlit proudy vody. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukce a prolévali je vodou. Spolumajitel objektu, který přišel na místo, odhadl škodu na stavbě na 40 milionů korun, řekl Poncar. Skutečnou výši určí později vyšetřovatelé.

Video: Požár ubytovny v Plzni-Karlově
11.09.2018, 12:10, autor: Lada Pešková, Mirek Chaloupka, zdroj: ČTK

Při požáru se zranilo 12 lidí, z toho dva hasiči. Jeden ale začal po chvíli opět pracovat, druhého odvezli záchranáři s kombinací přehřátí a vyčerpání do nemocnice. S lehčími až těžkými zraněními tam odvezli také deset lidí z ubytovny. Fakultní nemocnice podle mluvčí Gabriely Levorové přijala v obou svých areálech 11 lidí, z toho tři byli ošetřeni na urgentním příjmu. "V současnosti je jeden pacient ve vážném, ale stabilizovaném stavu, dalších pět pacientů je hospitalizováno, dva jsou stále vyšetřováni a ostatní byli propuštěni do domácího ošetření. Nejčastějším poraněním byly zlomeniny, dýchací potíže a popáleniny prvního a druhého stupně," řekla Levorová.

Video: Záběry požáru ubytovny z policejního dronu
11.09.2018, 10:00, zdroj: PR/Policie ČR

Nemocnice aktivovala traumatologický plán číslo dvě, který se vyhlašuje v případě hromadného příjmu do 15 lidí. Posílila provoz na centrálním příjmu, na ambulanci chirurgické kliniky a na urgentním příjmu.

Borská ulice, která byla kvůli snadnějšímu průjezdu záchranářů uzavřená, je už průjezdná, řidiči by ale měli stále místem projíždět opatrně.

Na místě jsou stále i policisté. "Budou střežit objekt a nadále informují nově příchozí obyvatele ubytovny o náhradním ubytování. Ráno, pokud vše půjde dobře a bude to možné, spolu s hasiči provedou ohledání místa činu," doplnila policejní mluvčí Martina Korandová. Policisté také stále vyslýchají svědky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď