Hašek přijel na Ukrajinu, aby jí a jejím sportovcům vyjádřil podporu

foto Ilustrační foto - Brankář Dominik Hašek na tiskové konferenci 3. dubna 2023, Praha.

Kyjev - Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek přijel do východoukrajinského Charkova, uvedla ukrajinská hokejová federace. Ve videu zveřejněném na facebooku Hašek vyjádřil podporu ukrajinským hokejistům, ukrajinským dětem i celé Ukrajině, která se od loňského února brání ruské vojenské agresi.

"S velkým potěšením jsem přijel do Charkova, abych všem řekl, že podporuji Ukrajinu, ukrajinský sport, veškerou mládež i děti. Chci, aby mohly znovu hrát hokej a chodit do školy," říká rusky na videu Hašek. "Good luck Ukrajina, good luck Charkov!" zakončuje se širokým úsměvem a s palci nahoru.

Legendární český hokejista podle místního informačního portálu Gwara v Charkově navštívil místní sportovní zařízení a hovořil s charkovskými sportovci, kterým vyjádřil obdiv za to, že i během války dál trénují. Fotografie zveřejněné portálem ho zachycují s hokejovými dorostenci nebo před torzem poničené budovy.

Hašek minulý týden na twitteru avizoval, že se na Ukrajinu chystá. Ve svém tweetu také kritizoval, že ruští hokejisté jsou dál v americko-kanadské hokejové soutěži NHL.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď