Globus chce mít v ČR v blízkosti hypermarketů i malé prodejny

foto Řetězec Globus otevřel 6. února 2020 v Praze na Pankráci svou druhou malou prodejnu Globus Fresh. V prodejně je nový platební systém. U vstupu zákazníci obdrží Fresh kartu k zaznamenávání všech transakcí. K zaplacení slouží vedle samoobslužných pokladen i klasické s obsluhou. Zákazníci v nich zaplatí hotovostí, platební kartou a na rozdíl od hypermarketů také papírovými a elektronickými stravenkami.

Praha - Řetězec Globus plánuje ve spádových oblastech hypermarketů umisťovat malé prodejny. První obchod konceptu Globus Fresh je od roku 2018 na sídlišti Dubina v Pardubicích, druhou dnes otevře v Praze na Pankráci. Každá z prodejen má mírně odlišné zaměření, obě budou sloužit jako pilotní projekty k dalšímu rozvoji konceptu. Na tiskové konferenci to dnes řekl jednatel společnosti Globus Hans-Jörg Bauer.

Fotogalerie

Ve spádové oblasti, tedy v dojezdové vzdálenosti 20 minut autem, každého z 15 hypermarketů Globus v ČR by mohl být podle Bauera Globus Fresh. Potenciál pro síť malých prodejen je, letošní rok má ukázat, jak by mohl další rozvoj vypadat, dodal.

Pardubická prodejna, která má rozlohu 165 metrů čtverečních, je zaměřena na výrobky z pekárny a řeznictví. Základem pražského obchodu s plochou zhruba 2000 čtverečních metrů je restaurace.

Globus v pražské prodejně zavedl nový platební systém. U vstupu zákazníci obdrží tzv. Fresh kartu k zaznamenávání všech transakcí. K zaplacení budou sloužit samoobslužné poklady i klasické s obsluhou. Na rozdíl od hypermarketů v nich zákazníci zaplatí kartou, hotovostí a také papírovými a elektronickými stravenkami.

Koncept malých prodejen rozvíjí v ČR i společnost Tesco prostřednictvím sítě Žabka. Dnes otevřela nový obchod v Praze a Brně, řetězec nyní čítá 109 poboček. Brzy by se měl znovu rozrůst. "Formát malého kompaktního obchodu s širokou nabídkou služeb je v současnosti velmi žádaný, ale nejen ze strany zákazníků, ale také ze strany nových franšízantů," uvedl generální manažer sítě Žabka Radim Lunda. Žabky nabízejí nejen zboží základní denní potřeby, ale také další služby. Lidé si mohou mimo jiné vybrat hotovost, vyzvednout zásilku nebo odnést kávu s sebou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pátek 30. října 2020

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď