Funkce zmocněnce pro digitalizaci k 20. lednu zanikne, rozhodla vláda

foto Dosavadní vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla (na snímku z 8. října 2020) předá agendu šéfovi Pirátů a vicepremiérovi Ivanu Bartošovi. Pozice podle něj při nové vládní sestavě nemá smysl.

Praha - Funkce vládního zmocněnce pro digitalizaci zanikne k 20. lednu, o změně informoval novináře po dnešním zasedání vlády premiér Petr Fiala (ODS). Dosavadní zmocněnec Vladimír Dzurilla bude podle něj pokračovat ve spolupráci s vládou. Agendu zmocněnce převezme vicepremiér pro digitalizaci a šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Dzurilla funkci vykonával ve vládě Andreje Babiše (ANO) od února 2018. Dzurilla je současně šéfem dvou státních podniků. Od ledna 2018 je ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT), dva roky předtím se stal ředitelem Státní pokladny Centra sdílených služeb (SPCSS).

Bartoš už dříve uvedl, že s Dzurillou hovořil o další spolupráci a že si váží jeho dosavadní činnosti. V souvislosti s digitalizací zdravotnictví v době epidemie covidu-19 mluvil expremiér Babiš dříve o možnosti navrhnout Dzurillu na státní vyznamenání. Mezi vyznamenanými prezidentem Milošem Zemanem k loňskému 28. říjnu ale Dzurilla nebyl.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 16. května 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď