Fotbalový reprezentant Král po odchodu ze Schalke posílil Union Berlín

foto Fotbalový reprezentant Alex Král (na snímku z 1. června 2022 při tréninku národního týmu v Praze).

Berlín - Fotbalový reprezentant Alex Král po odchodu ze Schalke, s nímž sestoupil z německé ligy, posílil Union Berlín. Pětadvacetiletý defenzivní záložník se čtvrtým celkem uplynulé bundesligové sezony podle klubového webu podepsal roční smlouvu. Král má nadále přerušený kontrakt ve Spartaku Moskva.

Král už loni na začátku července využil možnosti pozastavit smlouvu ve Spartaku, kde je vázán do léta 2024. Mezinárodní federace FIFA speciální pravidlo pro zahraniční hráče kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině prodloužila i na následující sezonu.

Český defenzivní univerzál v minulém ročníku za Schalke odehrál 31 soutěžních zápasů a připsal si jednu asistenci. Předtím ze Spartaku hostoval v londýnském West Hamu, kde se však neprosadil. V české lize pětatřicetinásobný reprezentant nastupoval za pražskou Slavii a Teplice.

"Přesun do Unionu je pro mě důležitým krokem. Protože jsem už v minulé sezoně mohl poznat bundesligu, nebude pro mě těžké si zvyknout. Progres Unionu v posledních letech je neuvěřitelný a impozantní. Opravdu se těším na tým a celý klub," řekl Král, jenž by na podzim neměl chybět při premiéře klubu ve skupině Ligy mistrů.

"S Alexem Králem k nám přichází pravidelný člen českého národního týmu, který dobře zapadne díky svému intenzivnímu stylu, technickým dovednostem a mentalitě. Těšíme se na něj a jsme nadšeni, že rozšířil naše řady," dodal ředitel berlínského klubu Oliver Ruhnert.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď