Fotbalové ceny Václava Jíry v hlavní kategorii dostali Koubek, Grégr a Konta

foto Slavnostní předání fotbalových Cen dr. Václava Jíry, 6. září 2022, Praha. Oceněný trenér Miroslav Koubek.

Praha - Ceny Václava Jíry v hlavní kategorii letos získali zkušený trenér Miroslav Koubek, někdejší dlouholetý rozhodčí Ivan Grégr a bývalý kouč Josef Konta. Všechny tři stejně jako předchozí laureáty vyznamenala Fotbalová asociace ČR (FAČR) za to, jak celoživotně přispěli k rozvoji českého fotbalu. Slavnostní vyhlášení se dnes uskutečnilo v Praze.

Fotogalerie

Koubek, který v minulém týdnu oslavil 71. narozeniny, v době hráčské kariéry coby brankář chytal pět let v pražské Spartě. Jako trenér dosáhl největšího úspěchu v roce 2015, kdy s Viktorií Plzeň získal ligový titul. V současnosti Koubek trénuje Hradec Králové, v uplynulé sezoně "Votroky" coby nováčka soutěže dovedl k nečekanému šestému místu. V minulosti trénoval také Baník Ostrava, Slavii, Bohemians 1905 či Mladou Boleslav.

"Chci poděkovat pánům z asociace za nominaci. Když jsem dostal mail, tak mi spadla brada. Musel jsem si ho přečíst dvakrát, abych se přesvědčil, že je to pravda. Moc si toho vážím," řekl Koubek, jenž je s Hradcem Králové aktuálně na třetím místě ligové tabulky.

Grégr začal s kariérou rozhodčího až v 31 letech. Na mezinárodní scéně působil od roku 1982 a řídil například semifinále tehdejšího Pohárů mistrů evropských zemí mezi Liverpoolem a Bayernem Mnichov. Celkem pískal 61 mezistátních utkání. V domácí lize rozhodoval 14 let a v součtu s pohárem odřídil rekordních 19 pražských derby.

"Pan doktor Jíra byl mým trenérem u Bohemians, i když jsem byl tehdy jen v širším kádru. O to víc si této pocty cením," uvedl osmdesátiletý bývalý sudí, který má na kontě zhruba tři tisíce zápasů na všech možných úrovních.

Konta začínal jako fotbalový hráč a poté dělal trenéra. Později se stal koučem futsalové reprezentace, u níž skončil v říjnu 1995. Během působení u národního týmu čtyřiasedmdesátiletý Konta vychoval řadu kvalitních hráčů i trenérů a položil základy k pozdějším úspěchům českého futsalu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď