Fotbalisty na Belgii doplní Nguyen a Stronati, tým opustí Jemelka

foto Nadstavba první fotbalové ligy - kvalifikační utkání o Evropskou ligu Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 12. července 2020 v Liberci. brankář Liberce Filip Nguyen.

Praha - K české fotbalové reprezentaci se po návratu z dnešního úvodního utkání kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku připojí na zbylé dva březnové zápasy s Belgií a ve Walesu brankář Filip Nguyen a obránce Patrizio Stronati. Tým naopak opustí jiný stoper Václav Jemelka. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Liberecký brankář Nguyen už byl do národního celku několikrát povolán, ale start si dosud nepřipsal. Stejně je na tom i ostravský stoper Stronati, který rovněž čeká na premiérový zápas za reprezentační "áčko".

V nominaci nahradí jiného středního obránce Jemelku. Zadák belgické Lovaně byl dodatečně zařazen do týmu v pondělí těsně před srazem, ale s výpravou nakonec ze zdravotních důvodů neodcestoval k venkovnímu utkání s Estonskem do polského Lublinu, kde se zápas odehraje kvůli zpřísněným opatřením proti koronaviru v pobaltské zemi. Jemelkovi se udělalo nevolno a zůstal pod dohledem lékařů, byť měl negativní testy na covid-19.

Po utkání s Estonskem se od mužstva odpojí čtveřice hráčů z bundesligy brankář Jiří Pavlenka, obránce Pavel Kadeřábek, záložník Vladimír Darida a útočník Patrik Schick. Zápasů v Praze s Belgií a v Cardiffu s Walesem se kvarteto nezúčastní kvůli tomu, že by po návratu z těchto zemí muselo v Německu do karantény.

Český trenér Jaroslav Šilhavý bude mít na zbylé dva březnové duely po úpravách v nominaci 22 hráčů. S Belgií se reprezentanti utkají v sobotu a ve Walesu nastoupí v úterý.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď