Fotbalisty Českých Budějovic povedou Zápotočný s Niklem

foto Fotbalisty Českých Budějovic převzali trenér Tomáš Zápotočný (vpravo) s asistentem Markem Niklem, kteří dosud působili v druholigové Příbrami. 

České Budějovice - Fotbalisty Českých Budějovic převzali trenér Tomáš Zápotočný s asistentem Markem Niklem, kteří dosud působili v druholigové Příbrami. Dynamo na klubovém webu oznámilo, že s nimi dnes podepsalo smlouvu, jejíž délku nespecifikovalo.

Noví trenéři se ujali týmu po posledním utkání podzimní části první ligy, v němž České Budějovice v sobotu podlehly Spartě na Letné 0:1. Po třetí porážce z posledních čtyř utkání jim v nejvyšší soutěži patří 13. místo.

Poprvé Zápotočný s Niklem povedou jihočeský celek v sobotu v osmifinále domácího poháru MOL Cupu proti Hradci Králové. U týmu nahradí dočasné trenéry Jiřího Lercha s Jiřím Kladrubským, kteří se na konci října ujali týmu po odvolání Jozefa Webera.

Dvaačtyřicetiletý Zápotočný jako hráč nastupoval za Příbram, Spartu nebo Liberec, se kterým v roce 2006 získal titul. Další dva triumfy čtyřnásobný reprezentant přidal v Turecku s Besiktasem a Bursasporem.

Příbram vedl Zápotočný od loňského listopadu, Nikl se k němu připojil v lednu. Šestačtyřicetiletý obránce má za sebou angažmá v Bohemians 1905 a devět let nastupoval za Norimberk, s nímž vyhrál Německý pohár.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď