Fotbalisty Českých Budějovic posílil na startu přípravy Slovák Švec

foto Začátek přípravy fotbalistů A týmu SK Dynamo České Budějovice, 20. června 2022 v Českých Budějovicích.

České Budějovice - Fotbalisty Českých Budějovic posílil na začátku letní přípravy na novou sezonu slovenský ofenzivní univerzál Jakub Švec. Jihočeský prvoligový klub získal jednadvacetiletého bývalého mládežnického reprezentanta z Dunajské Stredy a podepsal s ním dvouletou smlouvu.

Fotogalerie

Už před pár dny Dynamo angažovalo útočníka Tomáše Zajíce. Několik hráčů v čele s obráncem Martinem Sladkým se vrátilo na jih Čech z hostování. Naopak hostování v Českých Budějovicích vypršelo brankáři Vojtěchu Vorlovi, ofenzivním univerzálům Ondřeji Mihálikovi s Mickem van Burenem a Emmanuelu Tolnovi.

Kariéru ukončil obránce Pavel Novák a další ofenzivní univerzál Patrik Brandner odešel do Slovácka. Zadák Ishaku Konda se k mužstvu připojí až poté, co si vyřídí vízum. Jihočeský celek převzal trenér Jozef Weber, který po uplynulé sezoně nahradil Davida Horejše.

Nový kouč by rád získal ještě dva hráče. "Pak by to mohlo být velmi zajímavé," citoval klubový web Webera. "Šanci chci dát všem místním klukům, záleží jen na nich, jak s tou příležitostí naloží," dodal bývalý trenér Bohemians 1905, Karviné a Mladé Boleslavi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď