Fotbalistka Svitková přestoupila z West Hamu do Chelsea

foto Ilustrační foto - Čtyřnásobná nejlepší česká fotbalistka roku Kateřina Svitková (na snímku z 27. listopadu 2021) po sezoně skončí ve West Hamu.

Londýn - Fotbalistka Kateřina Svitková přestoupila z West Hamu do jiného londýnského klubu Chelsea. Šestadvacetiletá reprezentační záložnice uzavřela s "Blues" tříletou smlouvu. Chelsea o tom informovala na svém webu.

"Žiju svůj sen. Celý život jsem chtěla za Chelsea hrát, už od dětství jsem klubu fandila. Mám velkou radost z této příležitosti. Chelsea je obrovský klub s úžasnou historií jak v mužském, tak i ženském týmu. Chci vyhrát všechno a vím, že s Chelsea je to možné," uvedla Svitková.

Zájem klubu o Svitkovou byl dlouhodobý. "S klubem jsem v kontaktu prakticky poslední čtyři roky. Poprvé přišla nabídka na přestup ještě za působení ve Slavii, nicméně v polovině sezony se mi ve skvěle rozjetém ročníku odcházet jednoduše nechtělo, v létě mě pak neuvolnila Slavia. Vyšel až transfer do West Hamu, nyní se tedy do jisté míry uzavírá několikaletý kruh," řekl Svitková pro agenturu Sport Invest, která ji zastupuje.

Londýnský celek třikrát po sobě vyhrál anglickou ligu, minulý rok došel i do finále Ligy mistryň. Právě na tuto soutěž se Svitková těší nejvíce ze všeho. "Chelsea má obrovskou ambici celou soutěž vyhrát. Těším se na kvalitu v každém tréninku i na skvělou atmosféru. Ženský tým už dokázal vyprodat Stamford Bridge, na druhou stranu kompletnímu přesunu na hlavní stadion z Kingsmeadow se vedení týmu brání. Současný stadion totiž sice pojme jen čtyři tisíce fanoušků, ti ale vytváří fantastickou a bouřlivou kulisu," prohlásila čtyřnásobná nejlepší česká fotbalistka roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď