Ford zatím nechystá velký osobní elektromobil

foto

Model Mustang Mach-e minimálně pro několik příštích let zůstane největším elektromobilem značky Ford, který si můžou koupit zákazníci na evropském kontinentu. Nenabídne tedy, na rozdíl od řady jiných konkurentů, například klasické osobní auto pro sedm cestujících.

Vyplývá to ze zjištění portálu Autonaelektřinu.cz po rozhovorech s dobře informovanými činiteli této automobilky.

Značka totiž nechystá oficiální dovoz pick-upu F-150 Lightning, ani případných dalších velkých modelů vyráběných v USA.

„Vlajkovou lodí mezi elektrickými vozy“ pro nás bude nadále Mach-e“, uvedl náš zdroj. Přesto již příští rok začne Ford své portfolio osobních elektromobilů výrazně obohacovat. Představí se totiž dva modely, které získají platformu a další technická řešení koncernu Volkswagen. Podle našich informací by se jeden z nich měl dosti výrazně podobat modelu Volkswagen ID.5.

O rok později se ukáže také menší a levnější elektrický vůz Ford Puma.

Mezitím ovšem Ford výrazně pokročí v oblasti užitkových elektromobilů. Zatím poslední, čerstvě představenou novinkou, je druhá největší (jednotunová) dodávka Transit Custom. Ta má dojezd na jedno nabití až 370 kilometrů. Samozřejmě se dále bude nabízet v provedení s plechovou skříní nebo v osobním provedení.

Během příštího roku pak značka s modrým oválem nabídne novou generaci malého užitkového vozu Transit Courier. Bude mít jak elektrický, tak konvenční pohon.

Evropští dealeři značky ovšem příští rok nabídnou zákazníkům i zcela nové modely s výhradně spalovacím motorem. Konkrétně půjde o offroad Bronco a novou generaci sportovního kupé Mustang.

 

  Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď