Ford odhalí své elektrické SUV v první jarní den

foto PR - Ford crossover

Evropská divize automobilky Ford odhalí svůj nový model 21. března. Oznámil to ředitel designového oddělení evropského Fordu Amko Leenarts.

Bude se jednat o elektromobil, který pod svým povrchem ukryje techniku poskytnutou automobilkou Volkswagen. Na platformě MEB, kterou využívají prakticky všechny v současné  době nabízené elektrické modely největší evropské automobilky, bude mít Ford v příštím roce ještě jeden další vůz.

Přestože Ford zatím prakticky veškeré informace o těchto svých autech drží pod pokličkou, je víceméně jasné, že půjde o ekvivalenty typů Volkswagen ID.4 a ID.5.

Zatím také není známo jméno vozu značky s modrým oválem. „Bude mít však typický, americký design,“ příslíbil Leenarts. Přesto se bude s vysokou pravděpodobností nabízet pouze na evropském trhu.

Oba připravované vozy se svojí velikostí zařadí pod současnou vlajkovou loď Mustang Mach-E. Cenovka bude také nižší.

Za zákazníky budou oba nové typy vozů vyjíždět z továrny, která je umístěna v německém Kolíně nad Rýnem. Tam se v současné době vyrábí pouze malý městský hatchback. Ten ale bez náhrady skončí již za dva roky. Kvůli výrobě elektromobilů Ford do tohoto montážního závodu musí investovat řádově dvě miliardy dolarů. První polovina z této částky již byla utracena.

Nejlevnějším elektromobilem Fordu, o kterém již bylo rozhodnuto, se stane v roce 2024 Puma. Tento crossover se montuje v Rumunsku a v současnosti je k mání pouze se spalovacími motory. Ovšem po faceliftu budou moci zákazníci volit také „čistě“ elektrickou verzi.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď