Ford má elektrické SUV zrozené v Evropě a pro Evropany

foto SUV elektromobil Ford Explorer.

Styl SUV s mohutnou přídí, bumerangovitými světly a zádí se svisle orientovanými svítilnami. V takovém duchu přetvořila americká značka s modrým oválem ve znaku Volkswagen ID.4 ve vlastní model s tradičním jménem Explorer. Ten se právě představil ve světové premiéře.

Fotogalerie

Zatím není známo příliš mnoho technických informací o tomto voze. Vlastně víme jen to, že zavazadlový prostor má objem 470 litrů a že zákazníci budou moci volit mezi pohonem výhradně zadních nebo všech čtyř kol.

Utajovaná je také kapacita baterie, ale dá se očekávat, že bude ve stejné relaci jako u Volkswagenů ID.4 a 5, na jejichž platformě je vůz zkonstruovaný. Tedy jde nejvíce o 77 kWh. Motory jsou sice také z produkce Volkswagenu, ale Ford si je naladí na jiné výkony.

Podle tiskové zprávy se baterie bude nabíjet z 10 na 80 procent během pětadvaceti minut, což odpovídá maximálnímu dobíjecímu výkonu mezi 150 a 200 kW.

Dominantou interiéru je na výšku orientovaný multimediální displej, na kterém se ovládá množství důležitých funkcí včetně klimatizace. Zajímavostí je, že se dá posouvat nahoru a dolů a pod ním se nachází ještě tajná schránka na cenné předměty.

Z dostupných fotografií vyplývá, že v interiéru bude dostatek odkládacích prostor. Například do centrální konzole půjde uložit patnáctipalcový notebook. Variabilitu zavazadlového prostoru zvyšuje dvojitá podlaha a otvor pro prostrčení delších předmětů do prostoru zadních sedadel.

Ford oznámil, že model bude nabízet ve dvou výbavových variantách. Přitom již i ta levnější je velmi solidně vybavená. Auto obsahuje vyhřívání předních sedadel a volantu, masážní sedadlo řidiče a dvouzónovou klimatizaci. Ke standardně dodávanému bezklíčovému odemykání lze na přání doplnit bezdotykové ovládání pátých dveří.

Explorer se vyrábí v německém Kolíně nad Rýnem. Na českém trhu objeví ještě před koncem letošního roku. Základní cena bude 1,1 milionu korun.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď