Ford brzdí své evropské plány v oblasti elektromobility

foto Ilustrační foto -

Americká značka Ford zatím nebude investovat do svého evropského výrobního závodu ve Španělsku. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je důvodem revize výhledu pro Evropu.

Tento krok je poměrně překvapivý, protože přichází pouze zhruba dva měsíce po oznámení, že továrna ve Valencii získá v blízké budoucnosti důležitou roli při produkci elektromobilů nové generace.

V pozadí tohoto rozhodnutí jsou zřejmě obavy vedoucích představitelů značky s modrým oválem z dalšího vývoje trhu s osobními auty v souvislosti s rusko-ukrajinským válečným konfliktem.

Úsporná opatření zavádí Ford také v Severní Americe a v Indii. Tam hodlá propustit celkem tři tisíce vlastních i smluvních zaměstnanců.

Zatím se Ford soustředí na rozvoj výrobního areálu v Kolíně na Rýnem, kde se v příštím roce má zahájit montáž prvního z celkem dvou chystaných elektromobilů zkonstruovaných na základě elektromobilní platformy MEB koncernu Volkswagen. S ním Ford spolupracuje třeba také v segmentu užitkových vozů.

Zatím nebylo oznámeno, jaké plány má Ford s další německou továrnou, která se nachází ve městě Saarlouis. Odtud zatím vyjíždějí exempláře modelu Focus. Ten však zřejmě již v příštím roce přestane být v nabídce.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď