Firminův hattrick pomohl Liverpoolu k výhře nad Watfordem, Mané dal stý gól

foto Utkání 8. kola anglické fotbalové ligy Watford - Liverpool. Roberto Firmino z Liverpoolu (vlevo) se raduje z gólu.

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu deklasovali v osmém kole anglické ligy 5:0 Watford. Hattrickem se blýskl Roberto Firmino, jeho kolega z útoku Sadio Mané vstřelil jako třetí africký hráč v historii stý gól v Premier League. "Reds" se posunuli do čela neúplné tabulky o dva body před Chelsea, která hraje od 18:30 na hřišti Brentfordu.

Leicester na svém hřišti přestřílel 4:2 Manchester United. Mistrovský Manchester City si doma poradil 2:0 s Burnley. Wolverhampton ještě v 80. minutě prohrával o dvě branky, nakonec ale slavil v derby s Aston Villou vítězství 3:2.

Mané zaznamenal jubilejní trefu v deváté minutě, kdy si naběhl na precizní Salahovu přihrávku vnějším nártem a z prvního dotyku zakončil. Napodobil tak výkon bývalého kanonýra Chelsea Didiera Drogby a spoluhráče Salaha, který dosáhl na stogólovou metu před měsícem v utkání s Leedsem. Mané nastřílel sto branek bez jediné penalty, což se mu povedlo jako třetímu hráči v historii soutěže.

Firmino přidal dvě trefy zblízka v 37. a 52. minutě a hattrick zkompletoval v závěru utkání rovněž pohodlným zakončením do odkryté brány. Prosadil se i nejlepší střelec soutěže Salah, který poprvé za Liverpool skóroval v osmém soutěžním utkání v řadě.

Hořkou premiéru na lavičce Watfordu prožil trenér Claudio Ranieri, jeho nový celek propadnul na 16. místo. "Reds" jako první tým Premier League nasázeli v sedmi venkovních soutěžních utkáních po sobě tři a více gólů.

V utkání Leicesteru s Manchesterem United dlouho zářili oba brankáři, domácí "Lišky" ale nakonec rozhodly atraktivní duel třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Na Söyüncüho trefu po rohovém kopu ještě dokázal zareagovat v 82. minutě střídající Rashford, domácí ale hned z rozehrávky udeřili potřetí. Pouhých 54 sekund po inkasované brance se prosadil Vardy, jenž znovu dotáhl Salaha v čele tabulky střelců.

V nastaveném čase přidal pojistku střídající Daka a Leicester porazil United potřetí v řadě. "Rudí ďáblové" prohráli v lize venku po třiceti zápasech a po odehrání kompletního programu osmého kola mohou vypadnout z pohárových příček. "Lišky" jsou jedenácté.

"Citizens" částečně napravili předchozí domácí zaváhání se Southamptonem. O výhře nad Burnley, kterému chyběl zraněný Matěj Vydra, rozhodli Silva a De Bruyne. Obhájci titulu jsou druzí, Burnley předposlední.

Wolverhampton předvedl velký obrat a zvítězil potřetí v řadě. "Vlci" nejprve díky trefám Saisse a Coadyho v 85. minutě srovnali a v páté minutě nastavení rozhodl tečovanou střelou z přímého kopu Neves. Aston Villa doma prohrála duel navzdory dvougólovému vedení teprve podruhé v historii Premier League.

Druhý bod v sezoně získal Norwich po domácí bezbrankové remíze s Brightonem, který se posunul na čtvrtou příčku.

Výsledky 8. kola anglické fotbalové ligy

Watford - Liverpool 0:5 (37., 52. a 90.+1 Firmino, 9. Mané, 54. Salah), Aston Villa - Wolverhampton 2:3 (48. Ings, 69. McGinn - 80. Saiss, 86. Coady, 90.+5 Neves), Leicester - Manchester United 4:2 (31. Tielemans, 78. Söyüncü, 83. Vardy, 90.+1 Daka - 19. Greenwood, 82. Rashford), Manchester City - Burnley 2:0 (12. Silva, 70. De Bruyne), Norwich - Brighton 0:0, Southampton - Leeds 1:0 (53. Broja),

18:30 Brentford - Chelsea.

1. Liverpool 8 5 3 0 22:6 18
2. Manchester City 8 5 2 1 16:3 17
3. Chelsea 7 5 1 1 15:3 16
4. Brighton 8 4 3 1 8:5 15
5. Manchester United 8 4 2 2 16:10 14
6. Everton 7 4 2 1 13:8 14
7. Brentford 7 3 3 1 10:6 12