Film o schůzi společenství vlastníků půjde za rok do kin

foto Fotografie z natáčení filmu Vlastníci.

Praha - Režisér a scenárista Jiří Havelka dotočil novou filmovou komedii Vlastníci, která se odehrává na schůzi společenství vlastníků bytů. Svůj námět Havelka už použil pro divadelní inscenaci Společenstvo vlastníků, kterou divadlo Vosto5 s úspěchem uvádí od předloňské premiéry. Film, ve kterém hrají Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Jiří Lábus, Dagmar Havlová, Pavla Tomicová nebo Stanislav Majer, bude mít v kinech premiéru počátkem roku 2020.

ČTK o tom za producentskou společnost CinemArt informoval Petr Slavík. "Samozřejmě jsou v tom osobní zážitky. Za dobu, co žiju v Praze, jsem zažil vícero schůzí vlastníků bytových jednotek a přišlo mi, že málokdy je na tak malém prostoru vidět tak moc o nás, o lidech," uvedl k volbě tématu Havelka.

Hrdinové filmu Vlastníci jsou jedněmi z majitelů bytů v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty.

"Je to mimořádně vtipný a zároveň velmi přesný obraz současné společnosti, plný frustrací, hádek, zmatků, spasitelství i naschválů, hlouposti, vypočítavosti i xenofobie. Zároveň nám ale všem bylo od začátku jasné, že bude mimořádně těžké ho natočit. Sám jsem ohledně výsledku napnutý a zvědavý," uvedl Jaroslav Sedláček z Filmového centra České televize, která je koproducentem snímku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď