Fiala vyzval při zakončení kampaně Spolu k volbě demokratických kandidátů

foto Předseda ODS Petr Fiala, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vystoupili na tiskové konferenci k zakončení volební kampaně koalice Spolu, 20. září 2022, Praha.

Praha - Premiér Petr Fiala (ODS) dnes vyzval voliče k tomu, aby na konci týdne v komunálních a senátních volbách upřednostnili demokraticky smýšlející kandidáty. Při dnešním zakončení kampaně koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) kritizoval chování i rétoriku opozičních stran, které se podle něj místo konstruktivní kritiky pokoušejí zneužívat obavy občanů a rozdělují společnost.

Česko podle Fialy prochází stejně jako celá Evropa velmi složitým obdobím a musí se vyrovnávat s důsledky ruské invaze na Ukrajinu, inflací či drahými energiemi. "Čelíme problémům, které nemají jednoduchá řešení, děláme vše, aby dopady byly co nejmenší," uvedl premiér a šéf koaliční ODS.

Kabinet podle něj řeší věci včas a správně, zvládl příchod stovek tisíc uprchlíků z Ukrajiny či zimní vlnu covidu-19 bez zákazů a omezení. Od opozice by v takovém případě očekával pomocnou ruku, nebo alespoň konstruktivní kritiku. "Místo toho vyvolala opozice hlasování o nedůvěře a z voleb chce udělat referendum o vládě," řekl. Opoziční strany podle něj zneužívají obavy lidí, pokračují v rozdělování společnosti a prohlubují zákopy. "Je to nebezpečné a věřím, že občané na tuto hru nepřistoupí," dodal.

Lidi vybídl k účasti ve volbách a podpoře demokraticky smýšlejících kandidátů. Přeje si co největší úspěch takových kandidátů. "Ne kvůli vládě nebo opozici, ale kvůli občanům samotným," uvedl. Vyzval, aby voliči vybírali lidi, které znají.

Šéfka Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová označila za důležité, aby se vládním stranám podařilo udržet většinu v Senátu. Předseda lidovců a ministr práce Marian Jurečka vybídl k volbě kandidátů, kteří mají za sebou poctivou práci. "Takových, kteří neslibují zázračná řešení a modré z nebe, ale nabízí konkrétní plány a kroky ve svých městech," řekl.

Volby do Senátu a komunálních zastupitelstev se budou konat 23. a 24. září. Do Senátu koalice posílá 18 kandidátů a společné kandidátky sestavila v řadě měst a obcí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 15:00 15°C

Celá předpověď