Fiala při schůzce se Sabetem ocenil pomoc USA při modernizaci armády

foto Premiér Petr Fiala (vlevo) přijal amerického velvyslance Bijana Sabeta, 30. března 2023, Praha.

Praha - Premiér Fiala při schůzce s americkým velvyslancem v České republice Bijanem Sabetem ocenil pomoc Spojených států při modernizaci české armády a americkou pomoc Ukrajině napadené Ruskem. Informoval o tom na twitteru.

"Ocenil jsem, jak nám Spojené státy pomáhají při modernizaci armády, a také americkou pomoc Ukrajině. Spojené státy jsou v této nelehké době naším klíčovým partnerem a posilování vztahů s nimi je dlouhodobou prioritou ČR," uvedl Fiala.

Velvyslanec Sabet na twitteru ambasády označil setkání za skvělou diskusi o společné vizi svobodného, otevřeného, bezpečného a prosperujícího světa, která ukázala sílu vztahů.

Sabet začal oficiálně v Česku působit v polovině února. Předchozím americkým velvyslancem v Praze byl Stephen King, na konci roku 2020 oznámil, že se této pozice s nástupem nového prezidenta Joea Bidena vzdá. Od té doby byl post velvyslance USA v Praze neobsazený, ambasádu dočasně vedla chargé d'affaires Christy Agorová.

Sabet je jedním ze zakladatelů a generálním partnerem společnosti Spark Capital, která se zabývá rizikovým kapitálem. Předtím pracoval jako vedoucí pracovník v řadě začínajících technologických společností v Silicon Valley v Kalifornii a v Massachusetts. Je členem správní rady vysoké školy Boston College, na které získal bakalářský titul.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď