Federer potvrdil start na antukovém grandslamu Roland Garros

foto Ilustrační foto - Švýcarský tenista Roger Federer (na snímku z 26. května 2019).

Ženeva - Švýcarský tenista Roger Federer potvrdil start na letošním Roland Garros, jako generálku na antukový grandslam si vybral domácí turnaj v Ženevě. Devětatřicetiletá legenda své plány potvrdila na sociálních sítích.

"Jsem rád, že vám můžu oznámit, že budu hrát v Ženevě a v Paříži. Do té doby využiju čas k tréninku. Už se nemůžu dočkat, až si zase zahraju ve Švýcarsku," napsal dvacetinásobný grandslamový šampion na twitteru.

V Paříži se po týdenním odkladu kvůli koronavirovým opatřením začne hrát o Pohár mušketýrů až 30. května. Turnaj v Ženevě je na programu od 16. do 22. května.

Na antuku, svůj nejméně oblíbený povrch, by se Federer měl vrátit po téměř dvouleté pauze už na začátku května v Madridu. Jeho start ohlásili na začátku dubna pořadatelé španělského turnaje série Masters. Následující akci v Římě Švýcar vynechá.

Federer se začátkem března představil po třináctiměsíční pauze a dvou operacích kolena na turnaji v Dauhá. Po čtvrtfinálovém vyřazení s pozdějším šampionem Nikolozem Basilašvilim se rozhodl vynechat další turnaje a soustředil se na trénink.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je pátek 23. dubna 2021

Očekáváme v 3:00 3°C

Celá předpověď