Favoritka Wang Čchiang dostala v Bronxu "kanára", ale postoupila

foto Čínská tenistka Wang Čchiang.

New York - Nasazená jednička tenisového turnaje v newyorském Bronxu Wang Čchiang dostala v prvním setu čtvrtfinále proti Rusce Anně Blinkovové "kanára", přesto postoupila mezi nejlepší čtyři. Čínská favoritka vyhrála 0:6, 6:1, 6:4 a o finále se v generálce na US Open utká s Italkou Camilou Giorgiovou.

"V prvním setu jsem vůbec nebyla v zápase. Od druhého jsem začala nanovo a našla jsem způsob, jak vyhrát," uvedla 18. hráčka světového žebříčku Wang Čchiang po vítězství nad soupeřkou, jež se do hlavní soutěže dostala navzdory porážce v posledním kole kvalifikace.

Ve zbývajícím čtvrtfinále porazila Giorgiová hladce 6:2, 6:1 Francouzku Alizé Cornetovou. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Kateřina Siniaková s Polkou Magdou Linetteovou, jež ve čtvrtfinále vyřadila Karolínu Muchovou.

Naopak ani jeden semifinalista ještě není znám na souběžně hraném mužském turnaji ve Winston-Salemu, jehož čtvrteční program téměř kompletně propršel. Své čtvrtfinále zahájili pouze nejvýše nasazený Benoit Paire z Francie a Španěl Pablo Carreňo, jejich duel byl ale za stavu 4:3 přerušen. Pokud počasí dovolí, měla by se dnes v Severní Karolíně odehrát všechna čtvrtfinále a následně i semifinále.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď