Fanoušci United protestovali proti majiteli, zápas s Liverpoolem byl odložen

foto Fotbaloví fanoušci Manchesteru United protestovali 2. května 2021 u stadionu na Old Trafford před zápasem s Liverpoolem proti rodině Glazerů, která klub vlastní. Fanoušci majitele klubu v poslední době kritizovali za pokus o vytvoření evropské superligy.

Manchester - Zápas Manchesteru United s Liverpoolem byl v anglické fotbalové lize kvůli diváckým nepokojům odložen. Nový termín bude určen později. Fanoušci United před utkáním, které mohlo v případě výhry hostů vynést titul Manchesteru City, znovu protestovali kvůli nedávnému projektu superligy proti svým americkým majitelům rodině Glazerových. Několik hodin před výkopem příznivci "Rudých ďáblů" dokonce pronikli na trávník stadionu Old Trafford.

Odpor k rodině Glazerových rozdmýchalo minulý týden zapojení klubu do kontroverzní superligy. Majitel United Joel Glazer byl považován za jednoho z iniciátorů soutěže a měl se stát jejím viceprezidentem. Vyhlášení odtržené a prakticky uzavřené ligy vzbudilo ve velké části fotbalové veřejnosti včetně fanoušků odpor a projekt po zhruba 48 hodinách zkrachoval.

Glazer se poté fanouškům za zapojení do superligy omluvil, ale neupokojil je tím. "Vypadněte z klubu. Chceme, aby Glazerovi šli pryč," skandovali fanoušci před stadionem a zapalovali světlice. Ti, kteří pronikli až na trávník, zase šplhali na brankové konstrukce.

Protestů před stadionem se účastnilo až deset tisíc příznivců "Rudých ďáblů", na hrací plochu jich vniklo přes 200. Skupinky fanoušků se dostaly do potyček s policií, která přijela vyhrocenou situaci řešit. Hráči se kvůli nepokojům vůbec nedostali na stadion.

"Dnešní zápas proti Liverpoolu byl z bezpečnostních důvodů odložen. Diskutovat s vedením Premier League o náhradním termínu utkání budeme v nejbližší době," uvedl klub v prohlášení na svých internetových stránkách.

"Chápeme, že naši fanoušci žijí klubem, a respektujeme jejich právo na pokojný protest proti klubovému směřování. Litujeme však vyostřené situace, která ovlivnila tým a dostala fanoušky, personál klubu a policii do nebezpečí," stojí dále v prohlášení.

Rodina Glazerových, která vlastní také tým NFL Tampa Bay Bucanners, koupila Manchester United v roce 2005.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 5. května 2021

Očekáváme v 1:00 5°C

Celá předpověď