Evropané se Tesly Model Y dočkají v létě

foto Tesla - vizualizace Gigafactory Berlin

Praha - Zákazníci z evropských zemí, kteří si objednali Teslu Model Y se svého vozu dočkají v polovině roku. Vyplývá to z aktualizovaného časového harmonogramu dodávek této automobilky. Upozornil na něj portál electrek.co.

Souvisí to se zahájením výroby v Gigafactory Berlín. Právě odsud mají hotové Tesly Model Y za svými zákazníky na starém kontinentu vyjíždět. Ta by měla spustit svůj provoz v polovině letošního roku.

Tento vůz v souvislosti se zahájením produkce v Berlíně získá několika zajímavých inovací. Například se v jeho trakční baterii použije nový typ článku s označením 4680. Ten je větší než dosud používané, má o 14 procent nižší výrobní náklady a současně zajistí vozům o 16 procent delší dojezd.

Doslova revoluční však bude konstrukce vozu. Poprvé totiž bude vysokonapěťový akumulátor sloužící k uchování energie k pohonu konstrukční součástí podvozku. Tedy konkrétně jeho prostřední části. K ní se pak připevní vylisované přední a zadní části podvozku. To samozřejmě zlevní výrobu, což by se v budoucnosti mělo projevit rovněž v ceně pro koncové zákazníky.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď