Europoslanci z výboru pro zaměstnanost a sociální věci budou jednat v Česku

foto Ilustrační foto - Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský

Delegace Evropského parlamentu se v Praze setká s místopředsedou vlády a ministrem práce a sociálních věcí, dalšími politiky, sociálními partnery, vědeckými pracovníky a zástupci centra pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.

Delegace bude v Praze ve dnech 23. až 25. května, vede ji český europoslanec Tomáš Zdechovský (EPP). Jejími členy jsou Radan Kanev (EPP, Bulharsko) a Gabriele Bischoffová (S&D, Německo). Členové skupiny se chtějí během návštěvy zaměřit na priority nadcházejícího českého předsednictví v Radě EU v oblastech práce a sociálních věcí, politiky pro děti a mládeži a rovnosti žen a mužů. Europoslanci se rovněž setkají se zástupci centra pro pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Návrh programu zahrnuje mimo jiné jednání na ministerstvu práce a sociálních věcí, setkání se členy Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí a se zástupci odborů, zaměstnavatelů a průmyslu. Poslanci plánují také setkání v domě dětí a mládeže a na odboru rovnosti žen a mužů úřadu vlády. Na závěr se setkají s poslanci a senátory Parlamentu ČR a navštíví Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď