ELH: Plzeň si upevnila čtvrté místo, poslední Zlín nadále strádá

foto 51. kolo hokejové extraligy:HC Škoda Plzeň - Motor České Budějovice,25. ledna 2022 v Plzni. Zleva Jiří Novotný z Českých Budějovic, Michal Bulíř z Plzně.

Praha - Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 51. kola Tipsport extraligy České Budějovice 4:1 a zvýšili náskok na čtvrtém místě před pátými Vítkovicemi na pět bodů. Ostravané ale mají oproti Indiánům ještě tři zápasy k dobru. Po dvou zápasech bez bodů zabrala Sparta, která porazila v dohrávce 37. dějství Litvínov 3:1. Poslední Zlín v dohrávaném utkání 42. kola podlehl doma Mladé Boleslavi vysoko 2:7 a v boji o záchranu ztrácí na čtrnácté Kladno stále 14 bodů.

Plzeň nepřipustila třetí domácí porážku v řadě. Hostující Motor sice zlepšeným výkonem na začátku druhé třetiny srovnal na 1:1, ale Indiáni o vítězství rozhodli ve 35. minutě dvěma góly během třiceti sekund. V plzeňském dresu se blýskl dvěma góly a jednou asistencí Michal Bulíř, který se dotáhl v čele produktivity na Petera Muellera z Komety Brno. Zdatně mu třemi přihrávkami sekundoval Filip Přikryl.

Sparta inkasovala s dvanáctým Litvínovem jako první, ale nakonec rozhodla povedenou třetí třetinou, kterou vyhrála 2:0. Oba góly domácí vstřelili v rozmezí 22 sekund, ten vítězný si připsal z trestného střílení útočník Tomáš Šmerha. Dva body (1+1) zaznamenal obránce David Němeček. Sparta se posunula díky lepšímu skóre na deváté místo před Kometu.

Zlín, který už v 10. minutě prohrával 0:3, počtvrté za sebou nebodoval. Bruslařský klub vyhrál teprve podruhé z posledních šesti zápasů a posunul se na osmé místo. Po dvou gólech vítězů dali Jakub Kotala a Ondřej Najman, tři asistence si připsal Tomáš Pospíšil.

Výsledky hokejové extraligy

Dohrávka 37. kola:

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. Němeček, 47. Šmerha z trestného střílení, 47. D. Vitouch (Němeček, Moravčík) - 24. P. Zdráhal (Jarůšek, Estephan). Rozhodčí: Šír, Šindel - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Dohrávka 42. kola:

PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 2:7 (2:4, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Žižka, 19. Claireaux - 5. Kelemen (Pospíšil), 8. Kotala (Ševc, D. Šťastný), 10. D. Šťastný (Pláněk, Pospíšil), 14. P. Kousal, 28. O. Najman (Pýcha, J. Stránský), 46. O. Najman (P. Kousal), 48. Kotala (Pospíšil, Kelemen). Rozhodčí: Obadal, Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Předehrávka 51. kola:

HC Škoda Plzeň - HC Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. F. Suchý (Bulíř, F. Přikryl), 35. Bulíř (F. Přikryl), 35. Blomstrand (Schleiss, L. Kaňák), 49. Bulíř (F. Přikryl) - 26. Gulaš (Vondrka, Vráblík). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lederer, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Dohrávka 43. kola:

17:00 HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc (vzájemné zápasy v této sezoně: 0:1 v prodl., 4:1).

Předehrávka 47. kola:

17:30 HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary (1:4, 3:2, 6:1).

Předehrávka 52. kola:

18:00 Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec (4:3 po sam. nájezdech, 0:2, 2:3 v prodl.).

Čtvrtek 27. ledna - předehrávka 46. kola:

17:30 HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice (0:4, 3:2, 3:4 po sam. nájezdech; O2 TV Sport).

Pátek 28. ledna - 46. kolo:

17:30 HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno (2:1, 2:1), HC Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec (0:4, 0:1, 0:3), HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín (4:2, 2:1, 1:4), BK Mladá Boleslav - HC Olomouc (2:3 v prodl., 0:2, 4:3),

18:00 Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec (0:1, 4:1, 1:2), HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary (3:4, 3:5, 3:2; O2 TV Sport).