Elektromobily s pěti hvězdami

foto Mercedes-Benz EQE.

Další dva elektromobily, které testovala nezávislá organizace EuroNCAP, si připsaly maximální pětihvězdičkové ohodnocení při nárazových a dalších bezpečnostních testech.

V případě Mercedesu-Benz EQE se to samozřejmě čekalo, poměrně překvapivý je ale pozitivní výsledek čínského crossoveru BYD Atto 3.

Německý vůz získal skvělých 95 procent z maximálního možného počtu přidělovaných bodů v rámci ochrany dospělých cestujících na předních sedadlech. Také ochrana dětských pasažérů sedících v autosedačkách ve druhé řadě je vynikající. Za ni zkušební komisaři přidělili 91 procent bodů.

Více než osmdesát procent pak EQE dostalo za ochranu chodců při nárazu a sadu bezpečnostních asistenčních systémů přítomných na palubě.

BYD Atto 3 získal o něco méně bodů, avšak stále to bylo dost na zisk pěti hvězd. Konkrétně za ochranu dospělých dostal 91 procent a za ochranu dětí 91 procent. Zbylé dva parametry mu přinesly vždy kolem 70 procent možných bodů.

BYD Atto 3 právě nyní vstupuje na některé evropské trhy. Kromě německého jsou to severské státy a také země Beneluxu.

Tento vůz má trakční baterii s kapacitou 60,5 kWh a normovaný dojezd 420 kilometrů. V Německu ho lze pořídit od 38.000 eur.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď