Elektromobily patří mezi nejbezpečnější auta světa

foto Škoda Enyaq při bočním crashtestu

Výsledky nezávislých institucí prokazují, že bateriové elektromobily, které byly v posledních měsících uvedeny na trh, patří k absolutně nejbezpečnějším osobním vozům. Doslova totiž excelovaly jak při nárazových zkouškách, tak testech vybavení, které umožňuje zabránit nehodám nebo alespoň jejich následky zmírnit.

Nejnověji získalo nejvyšší možné ohodnocení Top Safety Pick+ amerického pojišťovacího ústavu pro bezpečnost silničního Volvo XC40 Recharge. Zařadilo se tak do společnosti dalších dvou typů elektromobilů, které stejného výsledku dosáhly již dříve. Jsou jimi Tesla Model 3 a Audi e-tron v obou svých karosářských variantách.

Řadu elektrických vozidel testovala také evropská organizace EuroNCAP. V roce 2020 a v dosavadním průběhu letošního roku jich bylo celkem šest. Přitom pět získalo nejvyšší možné hodnocení s pěti hvězdami. Jediným vozem, který se musel spokojit se čtyřhvězdičkovým vysvědčením, byla malá Honda e.

Mezi zbývající pěticí (Mazda MX 30, Volkswagen ID.3, Polestar 2, Volkswagen ID.4 a Škoda Enyaq iV) zaujal zejména ten poslední. V Mladé Boleslavi vyráběný elektromobil získal za ochranu dospělých sedících na sedačce řidiče a předního spolujezdce ze všech testovaných vozů (tedy také se spalovacími motory) za uvedené období absolutně nejlepší hodnocení. Jednalo se o 94 procent z možného počtu přidělovaných bodů. V hodnocení ochrany dětí v autosedačkách ve druhé řadě se pak o prvenství podělil s Volkswageny ID.3, ID.4 a modelem Polestar.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 6. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 3°C

Celá předpověď