Elektromobilům se u nás v červenci nedařilo

foto Ilustrační foto - Dobíjení elektromobilu Hyundai Ioniq 5

Červencové statistiky Svazu dovozců automobilů ukázaly, že tento první prázdninový měsíc nebyl pro prodejce elektrických vozidel zrovna úspěšný.

Do provozu se jich totiž zaregistrovalo pouze 164. Nejúspěšnější byla sice tuzemská Škoda, ale také ta si připsala pouhých 40 “čárek”. Na záda ji začala dýchat korejská značka Hyundai, jejíž dealeři zákazníkům předali 30 elektroaut. Ostatní značky už spíše paběrkovaly. Třetí skončil Mercedes-Benz s patnácti kusy a čtvrtý Volkswagen se čtrnácti.

Červenec je tak zatím z hlediska prodaných elektromobilů druhým nejhorším měsícem tohoto roku. Méně se jich zaregistrovalo už pouze v únoru. Naopak nejlepší výsledek elektromobily zaznamenaly v červnu.

Během prvních sedmi měsíců se u nás do provozu zaregistrovalo pouze 1426 bateriových elektromobilů. Jejich podíl na celkovém objemu trhu tak jen nepatrně přesahuje hranici jednoho procenta.

Výrazně větší zájem je u nás o plug-in hybridy. V červnu jich do statistiky nově zaregistrovaných přibylo 252. Vede tradičně Škoda se 74 prodanými Superby a Octaviemi iV, následuje Mercedes-Benz s odstupem necelých dvaceti vozů.

Plug-in hybridy jsou z hlediska podílu na trhu (1,86 procenta v období leden-červenec) momentálně nejúspěšnějším typem vozů s alternativním pohonem. Elektromobilům se daří jen o něco málo lépe než vozidlům s pohonem na LPG. Čtvrtou kategorií jsou pak poháněné stlačeným zemním plynem (CNG). V budoucnu se tato statistika bude týkat také elektrickým vozům s vodíkovými palivovými články. Takový automobil je u nás zatím do provozu zaregistrován jeden jediný.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď