Elektromobil Maserati pojede přes 300 km/hod

foto Maserati GranTurismo

Mnoho “nej” slibuje značka Maserati v případě svého prvního elektromobilu, na který již začala poutat pozornost potenciálních zákazníků také prvními obrázky.

Model GranTurismo se začne vyrábět v průběhu příštího roku. K dispozici bude ve dvou karosářských variantách – jednak jako kupé a jednak jako kabriolet s označením GranCabrio.

Oba vozy se stanou součástí nové řady modelů této luxusně-sportovní italské značky s trojzubcem ve znaku, která se nazývá Folgore (v překladu ”blesk”).

Maserati GranTurismo

Zajímavé jsou výkonové parametry chystaného modelu. Maserati uvádí, že automobil budou pohánět hned tři elektromotory, jejichž výkon dohromady přesáhne 1200 koňských sil.

Při vývoji elektrické pohonné soustavy byly využity prvky z chystané elektrické formule, kterou Maserati nasadí do seriálu závodů v roce 2023.

Také díky tomu má být zrychlení vozu z nuly na stokilometrovou rychlost záležitostí kratší než tři sekundy a maximální rychlost přesáhne hranici 300 kilometrů v hodině. Má také jít ve své třídě o nejnižší model a nejlépe ovladatelný.

Přestože chce Maserati ve svých příštích modelech nabízet špičkovou “elektromobilní” techniku, zatím své vozy nekonstruuje jen pro elektrický pohon. Obě zmínění verze GranTurisma se totiž budou prodávat rovněž se spalovacím pohonným agregátem.

Stejný postup se uplatňuje také při tvorbě připravovaného SUV Grecale, supersportu MC20, nové generace sedanu Quattroporte či či velkého SUV Levante.

Do roku 2025 budou všechny modely Maserati dostupné s oběma těmito typy pohonných jednotek. V roce 2030 se ale tato značka stane také “čistě” elektrickou.

 Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 17:00 8°C

Celá předpověď