Elektromobil Genesis půjde dobíjet bez kabelu

foto

Jedním z trumfů, kterými chce korejská prémiová značka Genesis přesvědčit zákazníky ke koupi jejího nového modelu Genesis GV60 má být možnost bezdrátového dobíjení.

Podle portálu Greencarsreports.com mají být touto technologií vybaveny vozy určené pro domácí trh v Koreji.

Genesis se tak stane jednou z prvních automobilek, která do svých modelů instaluje bezdrátové dobíjení přímo na výrobní lince. Zatím si majitelé jiných luxusních elektromobilů většinou museli toto zařízení dokupovat jako příslušenství.

Zatím není jasné, jakým výkonem se bude baterie ve voze dobíjet. Přepokládá se zhruba 7 – 11 kW.

Zákazníci se prý nemusejí obávat velkých ztrát při procesu dobíjení. Účinnost má být obdobná, jako při klasickém dobíjení přes kabel. Tedy zhruba 94 procent.

Na překážku by prý neměla ani vyšší světlá výška tohoto vozu, která činí 250 milimetrů. Zatím ovšem není známo, kolik se za tuto výbavu bude platit.

Stejně tak zatím koncern Hyundai utajuje také technické parametry vozu, který je díky využití platformy E-GMP s osmisevoltovou palubní sítí technicky spřízněný s dalšími novými elektromobily korejských značek Hyundai a Kia. Konkrétně Ioniq 5 a Kia EV6.

Značka Genesis se zatím v České republice oficiálně neprodává. Tuzemské zastoupení Hyundai však připravuje její uvedení na trh.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď