Elektrický Rolls-Royce se již připravuje

foto Rolls-Royce - koncept 102 EX Electric Concept z roku 2011

Symbol automobilového luxusu – značka Roll-Royce už také bude v dohledné budoucnosti nabízet čistě elektrický automobil. Automotive News to potvrdil generální ředitel společnosti Torsten Mueller-Oetvoes.

Zatím ale neprozradil datum zahájení výroby. Myslí si, že zákazníci značky by měli elektrický pohon přijmout bez problémů. „Elektrifikace perfektně zapadá do filozofie značky Rolls-Royce – nabízí vysoký točivý moment pohonné jednotky a současně je supertichá,” zvedl.

Na rozdíl od některých jiných prémiových značek se totiž Rolls-Royce nevyznačuje hlasitým zvukem motorů a hlučnými výfuky.

O technických parametrech se zatím dá jen spekulovat. Nicméně, je velice pravděpodobné, že by se neměly příliš lišit od těch, které nabídne velká elektrická limuzína BMW i7, neboť značka Rolls-Royce náleží do koncernu BMW.

Uričtě se tedy dá očekávat výkon kolem 600 koňských sil a dojezd přes šest set kilometrů díky baterii s pravděpodobnou kapacitou 120 kWh.

Je téměř jisté, že elektromobil značky nebude konverzí některého ze současně nabízených modelů, ale půjde o zcela nově vyvinutý vůz.

Název modelu je zatím obestřen tajemstvím. Nicméně, už vloni si BMW nechalo zaregistrovat ochrannou známku Silent Shadow.

O tom, že Rolls-Royce bude také vyrábět elektromobily, se mluví již deset let. Právě v roce 2011 totiž značka přestavila koncepční vůz. Tehdejší limuzína 102 EX Electric Concept disponovala dvěma pohonnými elektromotory s celkovým výkonem 395 koní a v jeho útrobách se skrývala vysokonapěťová baterie s kapacitou 71 kWh.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď