Elektrický Opel Mokka změnil jméno a má větší dojezd

foto Opel Mokka Electric.

Automobilka Opel oznámila nové technické parametry elektrické verze svého městského crossoveru Mokka. Navíc se poněkud změnilo obchodní označení tohoto modelu. Namísto dosavadního Mokka-e ponese vůz jméno Mokka Electric. Mnohem podstatnější je ale navýšení dojezdu vozu. Z původních 338 kilometrů podle měření v režimu WLTP se zvýšil na hodnotu 406 kilometrů, což je navýšení přibližně o dvacet procent.

Technici toho docílili kromě jiných úprav také navýšením kapacity baterie. Ta je nyní schopna pojmout 54 kWh elektrické energie. Potěšitelné je rovněž zmenšení hodnoty spotřeby. Na ujetí sto kilometrů by mělo nyní postačit pouze 15,2 kWh.

Pohonná jednotka také doznala úprav. Nabídne nyní o dvacet koňských sil vyšší výkon (nyní 156). Nejvyšší točivý moment zůstal stejný – 260 Nm.

A proč vlastně Opel přistoupil ke změně označení elektrické Mokky? „Novým názvem našeho elektrického SUV zdůrazňujeme, že Opel Mokka Electric nabízí ještě více radosti z jízdy na elektrický pohon. Nový elektrický pohon a větší baterie dělá nyní Mokku Electric ještě výkonnější, účinnější a po všech stránkách lepší – to je filozofie Opelu na cestě k elektrické budoucnosti,“ říká Florian Huettl, šéf automobilky.

Již nyní, například na německém trhu, volí elektrickou verzi tohoto vozu 60 procent všech majitelů Mokky.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď