Elektrická Corolla (Toyota bZ3) slaví v Číně úspěch

foto Elektromobil Toyota bZ3.

Cenovku odpovídající v přepočtu částce 526.000 Kč dostal při uvedení na čínský trh nový elektrický sedan japonské značky Toyota s označením bZ3.

Čínské publikum tento vůz nepochybně zaujal, o čemž svědčí fakt, že dealeři krátce po zahájení prodeje evidují podepsané objednávky od 5000 zákazníků.

Jedná se přitom o poměrně velký vůz, který s délkou 4725 milimetrů konkuruje například Tesle Model 3. Zjednodušeně lze říci, že Toyota tímto vozem vytvořila jakýsi elektrický ekvivalent nejprodávanějšího auta světa – Corolly.

Auto pohání v základní verzi jeden vpředu umístěný elektromotor s výkonem 174 koní. Druhou alternativou je agregát poskytující 241 koňských sil.

Zájemci můžou také volit ze dvou variant vysokonapěťové trakční baterie. Ta menší má kapacitu necelých 50 kWh, druhá pak lehce přes 65 kWh. Podle čínského homologačního měřícího cyklu dojede verze s levnější baterií na jedno nabití 517 kilometrů, ta dražší pak 616.

Automobil je zkonstruován na základě platformy e-TNGA, kterou již využívá rovněž u nás nabízené elektrické SUV Toyota bZ4X.

Také sedan bZ3 by měl být již během příštího roku k mání také na evropském trhu. Vozit se sem bude také z čínské továrny koncernu BYD. Cenovka však bude nepochybně vyšší než je ta čínská.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď