Dvojka Pirátů ve Zlíně odstoupila kvůli sprejerství z kandidátky

foto Poté, co zlínská policie začala pátrat po sprejerovi, který ve městě poškodil fasády (na snímku) desítek domů, se k pachatelství přiznal kandidát Pirátské strany pro podzimní komunální volby ve Zlíně Jakub Stack. Devětadvacetiletý Stack následně odstoupil z druhého místa kandidátky a také oznámil ukončení svého členství ve straně.

Zlín - Z druhého místa kandidátky Pirátské strany pro podzimní komunální volby ve Zlíně odstoupil Jakub Stacke. Poté, co policie začala pátrat po sprejerovi, který ve městě poškodil fasády desítek domů, se k činu přiznal právě devětadvacetiletý pracovník klientského centra. Stacke také oznámil ukončení členství ve straně, řekl dnes ČTK krajský předseda Pirátů Marek Houser. Na událost upozornil regionální Deník.

Na webu Pirátů Stacke uvedl, že by nerad poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce. "Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem," napsal Stacke. Slíbil, že způsobené škody uhradí a případně zkusí vlastními silami zničený majetek opravit.

Podle Housera udělal Stacke pro Piráty kus poctivé práce. "Nikdo z nás nemohl tušit, že jeho stinná stránka obsahuje takové činy. V žádném případě neschvalujeme tyto jeho akce a jsme rádi, že se přihlásil a vše vyšetří policie. Na druhou stranu mu patří dík, že se zachoval jako chlap a tento svůj osobní zkrat okamžitě od Pirátů odstřihl, protože si byl vědom, že to k nám nepatří," řekl ČTK Houser.

Po totožnosti sprejera, který na celém území Zlína poničil fasády desítek domů, pátrali policisté několik týdnů. Ve středu uveřejnili videozáznam a fotografie, jež pachatele zachytily při činu. "Díky zveřejnění se muž na snímcích sám přihlásil na policii. Prověřování případu bude dál pokračovat," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Naposledy muž posprejoval bývalý hotel ve Zlíně. Majiteli budovy, na níž letos řemeslníci zrekonstruovali fasádu, způsobil podle mluvčí škodu za 47.000 korun. Za poškození cizí věci hrozí sprejerovi až roční vězení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 21°C

Celá předpověď