Dvě desítky hostů hotelu v Praze měly zažívací potíže, pět skončilo v nemocnici

foto Sanitka - ilustrační foto.

Praha - Zhruba dvě desítky hostů hotelu v pražských Strašnicích měly dnes zažívací potíže, pět z nich skončilo v nemocnici. Na webu to oznámila pražská hygienická stanice. Příčiny potíží zatím nejsou známy, hygienici provádějí rozbory. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla ČTK, že lidé převezení do nemocnice byli při vědomí.

Zažívací problémy se objevily dopoledne u hostů hotelu v Bečvářově ulici. "Nakonec jsme měli v péči šest lidí, z čehož pět jsme následně odvezli do nemocnice k další péči," popsala situaci Poštová. "Všichni byli při vědomí a jednalo se vesměs o stejné potíže - celková slabost, nevolnost, zvracení," dodala.

Hygienici odebírají vzorky k laboratornímu rozboru a jsou v kontaktu s nemocnicí, kam byli převezeni lidé s nejvážnějšími potížemi. "V této chvíli s ohledem na probíhající šetření lze pouze uvést, že se u hostů objevily potíže typu nevolnost, zvracení, střevní obtíže, kolapsové stavy," sdělili na webu stanice. Zvýšená teplota u hostů prozatím zaznamenána nebyla. "Personál stravovacího provozu hotelu žádné zdravotní problémy neudává," doplnili hygienici.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď