Dva hokejoví reprezentanti měli pozitivní test na koronavirus

foto Ilustrační foto - Hokejové utkání turnaje Karjala v Helsinkách, zleva Michael Špaček z ČR a Daniil Čajka z Ruska.

Praha - Dvojice českých hokejových reprezentantů, kteří se zúčastnili v minulém týdnu Švédských her v Malmö, měla po návratu z třetího turnaje Euro Hockey Tour pozitivní test na covid-19. Jedním z nich je třinecký útočník Michael Špaček, což potvrdil slezský klub na svém webu.

Třiadvacetiletý hráč dnes chyběl v sestavě Ocelářů už ve třetím zápase. Klub uvedl, že se u Špačka po návratu objevily příznaky respiračního onemocnění a kontrolní PCR test ukázal na přítomnost covidu-19. Hráč tak putoval do izolace.

Pozitivní výsledky testů na covid-19 se objevily také u finských účastníků Švédských her, proto finské úřady kontaktovaly hygienické stanice v České republice, Rusku a Švédsku, jejichž výběry na turnaji také startovaly.

Společně s reprezentací Suomi se v neděli z Malmö vraceli i čeští krajánci působící ve Finsku, které hygiena poslala rovněž do karantény. Z finské ligy byli na Švédských hrách brankáři Patrik Bartošák (Pelicans Lahti) a Dominik Hrachovina, obránci Michal Moravčík (oba Tappara Tampere), Lukáš Klok (Lukko Rauma), Libor Šulák a útočníci Radek Koblížek (oba Kärpät Oulu) a Jiří Smejkal (Tappara Tampere).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď