Asociace: COVID školy v přírodě je úspěch, příspěvek je velkorysý

foto Ilustrační foto - Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), 27. října 2020.

Praha - Schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 procent z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý. ČTK to dnes řekl místopředseda asociace Roman Houška. Podpora by podle něj mohla mimo jiné přispět k zahájení sběru statistických dat o rekreačních zařízeních pro děti, která chybějí.

Asociace podle Houšky prakticky schválený program navrhla. Scházejí však podrobnější data o poskytovatelích ubytování pro školy v přírodě, není tak možné podle něj říct, zda bude vyčleněná suma 65 milionů korun dostačující pro všechny. Asociace dětské rekreace, která v souvislosti s vypuknutím pandemie koronaviru začala sdružovat podnikatele z tohoto odvětví, má zhruba 200 členů z řad provozovatelů ubytování. Ty by podle Houšky schválená pomoc měla uspokojit. Kvůli chybějícím statistickým údajům ale nelze podle něj určit, jaký podíl z trhu na tento počet připadá.

V celkovém důsledku bude i tato pomoc podle Houšky "slabá náplast". Na jaro totiž nejsou žádné objednávky. Dá se očekávat, že situace se nezlepší a minimálně nadcházející jaro bude pro pořadatele dětské rekreace velmi náročné, řekl.

Kromě spuštění sledování této části trhu podle něj podnikatelé z oboru volají také po závažnější certifikaci tak, aby nebyla jen pro hotely, ale také další typy ubytování.

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) letos na školy v přírodě kvůli protipandemickým opatřením nevyjelo 110.000 z obvyklých 220.000 dětí. Znamená to podle ní více než třetinu příjmů škol v přírodě.

Výše podpory z programu COVID školy v přírodě se bude týkat neuskutečněných pobytů od 25. května do 29. června. Podpora je určena provozovatelům ubytovacích zařízení, kteří poskytují ubytovací služby na živnostenské oprávnění na ubytovací nebo hostinské služby. Pomoc bude vyplácena pouze na základě doložených smluv nebo objednávek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 24. listopadu 2020

Očekáváme v 3:00 0°C

Celá předpověď