Dopravnímu podniku měst Mostu a Litvínova chybějí řidiči, některé spoje nejezdí

foto Nové autobusy MHD v Mostě a Litvínově. Ilustrační foto.

Most - Dopravnímu podniku měst Mostu a Litvínova nyní chybí 22 řidičů, některé autobusové spoje proto nejezdí. Řidiči přecházejí k jiným dopravním společnostem, roli v tom, že některé spoje nejezdí, hraje i výluka kvůli opravě tramvajové trati, kdy je potřeba zajistit naopak víc řidičů autobusů, ČTK to řekl mluvčí podniku Jiří Holý. Dodal, že seznam nezajištěných spojů najsou cestující na stránkách podniku. Dnes například nevyjede několik spojů linky 30.

Jak dlouho bude výpadek trvat, není podle Holého jasné. Podnik se snaží nové řidiče nalákat na náborový příspěvek ve výši 30.000 korun. Mluvčí uvedl, že se zájemci hlásí průběžně, ani tak se výpadky nedaří úplně odstranit. "Někteří nemají patřičné doklady, řidičský průkaz skupiny D a nemají profesní průkaz, takže to jsou trošku problémy, protože nemohou nastoupit ihned," uvedl Holý.

Na neobsloužené spoje, které nestačí podnik vypravit, upozorňuje podnik na webu i na zastávkách. Holý nevyloučil, že mohou lidé občas na autobus čekat zbytečně, pokud se včas o výpadcích neinformují.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď