Dobíjení elektromobilů zdražuje i u PRE

foto

Již ke druhému zvyšování cen za dobíjení elektromobilů během jediného roku přistupuje od začátku září společnost Pražská energetiky. První úprava ceníku proběhla na začátku dubna.

Tentokrát se změna netýká těch elektromobilistů, kteří dobíjejí své vozy střídavým proudem výkonem do 22 kW. Ti i nadále budou za odebranou kilowatthodinu platit sedm korun. Dokonce pro ně platí o něco příznivější podmínky než dosud. Místo bezplatných dvou hodin teď budou moci zůstat připojeni k nabíječce celé tři hodiny. Poté se jim bude za každou další „prostátou“ minutu účtovat padesát haléřů.

Rychlé dobíjení zdražuje ve dvou kategoriích o korunu. U stojanů, které umožňují dobíjení výkonem do 75 kW, se místo dosavadních osmi korun bude účtovat devět a u těch s nejvyšším výkonem (150 kW a více) se cena zvyšuje z deseti korun na jedenáct. Zákazníci se smlouvou s PRE mají ve všech případech cenu za 1 kWh nižší o jednu korunu.

V prvním případě je připojení bez dalšího navýšení ceny povolené na hodinu, ve druhém na půl hodiny. Každá další minuta pak přijde u stojanů 75 kW na korunu, u těch nejrychlejších na dvě.

I přes toto navýšení budou patřit ceny PRE za dobíjení elektromobilů v Česku mezi provozovateli dobíjecích stanic k těm nejnižším. Například u ČEZu teď neregistrovaní zákazníci u těch nejrychlejších dobíječek platí za každou kilowatthodinu 20 Kč, u EONu 16,90 Kč.

Nejlevnější dobíjení je možné u sítě Lidlu. Tam bylo donedávna zcela zdarma, nyní se platí za 1 kWh 6,90 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď