Do Špindlerova Mlýna přijela dopoledne první tisícovka lyžařů

foto Sjezdovka ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Největší krkonošské lyžařské středisko Špindlerův Mlýn dnes zahájilo lyžařskou sezonu. V provozu je téměř pět kilometrů sjezdovek z celkových asi 25 kilometrů. ČTK to dopoledne řekl ředitel skiareálu René Hroneš. Na připravených sjezdovkách je okolo 50 centimetrů převážně technického sněhu. Loni začala ve "Špindlu" zimní sezona 8. prosince.

Areál se tak připojil k dalším krokonošským střediskům, k Černé hoře u Janských Lázní, kde se na sjezdovce Anděl lyžuje od soboty 7. prosince. O víkendu se lyžovalo také na části sjezdovky Pomezky v Horní Malé Úpě.  

"Přijela zatím asi tisícovka prvních lyžařů. Lyžování je fajn a kvalitní. Jedou nám aktuálně dvě lanovky. Bohužel na Medvědíně nahoře fouká silný vítr, takže jsme tam lanovku nemohli spustit. Předpokládáme, že by se měla rozjet zítra (v sobotu)," řekl v 11:00 Hroneš.

Ve Svatém Petru je v provozu šestisedačková lanovka, celá modrá sjezdovka a lanovka Hromovka a k ní sjezdovka Nová Hromovka. Lanovky jezdí od 8:30 do 16:00. O víkendu by tak měli mít lyžaři širší nabídku o Medvědín, tedy lanovku s celou červenou sjezdovkou. Dnes by měla začít sezona také v podhorském lyžařském středisku v Mladých Bukách na Trutnovsku, a to večerním lyžováním od 18:00.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec o víkendu přibudou ke sjezdovce Anděl další lyžařské terény. Nabídka se rozšíří o sjezdovky v areálu Černá hora a také o Pec pod Sněžkou. Od soboty lyžaři ve SkiResortu budou mít k dispozici zhruba 12 kilometrů sjezdovek. Za plného provozu je to v pěti areálech SkiResortu přes 40 kilometrů sjezdovek. V Horní Malé Úpě by se od víkendu mělo opět lyžovat na sjezdovce Pomezky.

V Královéhradeckém kraji se bude o víkendu lyžovat celkem asi na 20 kilometrech sjezdovek, a to včetně Orlických hor. Tam je od středy v provozu skicentrum v Říčkách, které zatím spustilo čtyřsedačkovou lanovku a otevřelo červenou sjezdovku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď