Do širšího vedení NKÚ Sněmovna zvolila poslance ČSSD Sklenáka

foto Ilustrační foto - Poslanec za ČSSD Roman Sklenák.

Praha - Do širšího vedení Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) dnes Sněmovna zvolila nynějšího poslance ČSSD Romana Sklenáka. O výsledcích tajné volby informoval předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Sklenáka navrhl prezident úřadu Miloslav Kala. Funkce se ujme složením slibu do rukou předsedy Sněmovny.

Ke zvolení bylo potřeba získat 78 poslaneckých hlasů. Sklenák jich dostal 84, oznámil Kolovratník.

Kala už dříve ČTK řekl, že se pro Sklenákovu nominaci rozhodl pro jeho zkušenosti z kontrolního výboru, jehož je místopředsedou. Sklenák (51) poslanecký mandát v říjnových sněmovních volbách neobhajuje.

V kolegiu Nejvyššího kontrolního úřadu už nyní působí několik bývalých poslanců. Například Kala v minulosti zastupoval v dolní komoře sociální demokracii, viceprezidentka Zdeňka Horníková občanské demokraty. K někdejším poslancům v kolegiu patří také Roman Procházka, Vladimír Koníček, Adolf Beznoska, Pavel Hrnčíř a Daniel Reisiegel.

Místo v širším vedení NKÚ se uvolnilo ve druhé polovině srpna. Zhruba po 20 letech v něm skončil Jan Vedral kvůli dosažení hraničního věku daného zákonem.

Kolegium Nejvyššího kontrolního úřadu schvaluje například plán kontrolní činnosti úřadu, návrh rozpočtu a účetní závěrku NKÚ a kontrolní závěry. Členové kolegia provádějí kontrolu, řídí prověrkovou činnost a kontrolní závěry zpracovávají.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď