Dnešní videomapping na Nové radnici v Brně zval na Dny mikroskopů

foto Videomapping na budově Nové radnice zahájil 6. března 2019 v Brně Dny elektronové mikroskopie. Při projekci se představily obrazy, které jsou k vidění právě pod mikroskopem, například mnohokrát zvětšená plíseň, paraziti, hmyzí křídla, pyl, bakterie, oko mušky či komára a také nervová síť. Dny elektronové mikroskopie se konají již potřetí a mají zájemcům zpřístupnit obor, který Brno proslavil ve světě vědy.

Brno - Lidé, kteří dnes večer zavítali k brněnské Nové radnici, zhlédli na její fasádě několikrát po sobě šestiminutový videomapping k zahájení Dnů elektronové mikroskopie. Při projekci se představily obrazy, které jsou k vidění právě pod mikroskopem, například mnohokrát zvětšená plíseň, paraziti, hmyzí křídla, pyl, bakterie, oko mušky či komára a také nervová síť.

Videomapping na budově Nové radnice v Brně zahájil 6. března 2019 Dny elektronové mikroskopie. Při projekci se představily obrazy, které jsou k vidění právě pod mikroskopem, například mnohokrát zvětšená plíseň, paraziti, hmyzí křídla, pyl, bakterie, oko mušky či komára a také nervová síť. Dny elektronové mikroskopie se konají již potřetí a mají zájemcům zpřístupnit obor, který Brno proslavil ve světě vědy. Dny elektronové mikroskopie se konají již potřetí a mají zájemcům zpřístupnit obor, který Brno proslavil ve světě vědy. Ve městě sídlí tři firmy dodávající špičkové přístroje do celého světa. Jsou jimi největší Thermo Fisher Scientific, dále Tescan a Delong Instruments. Diváci z projekce zjistili i to, jak mikroskop funguje a ve kterých oborech se využívá.

Program organizátoři naplánovali až do neděle. Lidé mohou navštívit jak výrobce, tak i v Brně sídlící výzkumný Ústav přístrojové techniky Akademie věd ČR. "Naším cílem je obor elektronové mikroskopie více zpopularizovat. Má v Brně nejen pevné kořeny, ale především slibnou budoucnost," uvedl náměstek primátora Tomáš Koláčný (Piráti).

Kromě návštěvy výrobců a vědeckého ústavu se lidé podívají i do laboratoří výzkumných ústavů CEITEC, ve hvězdárně jsou připraveny přednášky s ukázkami. Ve VIDA! Science centru jsou připravené přednášky s ukázkami jak pro rodiny s dětmi, tak pouze pro dospělé. "Speciální program jsme připravili i pro středoškoláky. Zájem o naše akce postupně roste," uvedla koordinátorka akce Lucie Mezníková z brněnského magistrátu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 19. února 2020

Očekáváme v 17:00 5°C

Celá předpověď