Dívka a matka vypadly z 5. patra, obě jsou ve velmi vážném stavu

foto Sanitka - ilustrační foto.

Plzeň - Matka s desetiletou dcerou dnes po 08:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské ulici v Plzni na Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a je v kritickém stavu, řekla ČTK mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

"Dítě spadlo z pátého až šestého patra. Předávali jsme ho s těžkými zraněními, ale při vědomí, v relativně uspokojivém stavu," uvedla. Asi deset minut po pádu dítěte vypadla matka. Inspektor provozu záchranářů se podle Svobodové snažil přes balkon s matkou v okně, v němž stála, navázat kontakt, ale žena na něj vůbec nereagovala, ani se na něj nepodívala.

"Skočila a padla na hlavu, její zranění jsou velmi vážná až kritická," uvedla. Její současný stav je podle informací ČTK kritický.

Na místě byla policie, hasiči i zdravotníci. Podle informací ČTK dívka neskočila o své vůli a matka jí k tomu pomáhala. Kdyby holčičku vystrčila, šlo by o trestný čin. "Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob, ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Odpoledne dodala, že vzhledem k nezletilé osobě nebude teď policie s ohledem na rodinu poskytovat žádné bližší informace.

Podle informací ženy, která bydlí ve stejném vchodě, šlo o velmi slušnou a milou rodinu se dvěma dcerami. Manžel byl velmi aktivní a pomáhal jako důvěrník ostatním lidem z domu. Dnešní událost si nedokáže vysvětlit. V domě se ale podle sousedky říká, že poslední dobou byla těžce zraněná žena ve špatném psychickém stavu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 5. dubna 2020

Očekáváme v 15:00 16°C

Celá předpověď