Dětem začaly dvouměsíční letní prázdniny

foto Děti hrají fotbal - ilustrační foto.

Praha - Žákům a studentům základních a středních škol, kterých je v Česku zhruba 1,4 milionu, dnes oficiálně začínají dvouměsíční prázdniny. Během volna se mnozí vydají na tábory v přírodě i ve městě, na sportovní soustředění, s rodiči k moři, na hory, na chalupu nebo k prarodičům. Vyučování v novém školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září.

Školství bude od začátku letních prázdnin řídit nový ministr - dosavadního šéfa resortu Petra Gazdíka, který se rozhodl skončit ke konci června kvůli stykům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr, nahradil ode dneška Vladimír Balaš (oba STAN).

První prázdninový den budou na západě země panovat většinou letní teploty kolem 25 až 29 stupňů, na východě republiky však vyšplhají až ke 35 stupňům, což je hranice supertropického dne. Znovu mohou dorazit bouřky, ojediněle i velmi intenzivní s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. První prázdninový víkend se počasí zklidní, bouřky ani jiné nebezpečné projevy s nimi spojené zatím meteorologové neočekávají.

Kvůli odjezdu lidí na dovolené policisté přes prázdniny jako každý rok posílili dopravní hlídky, hlavně na výjezdu z velkých měst a na hlavních tazích, kde se očekává zvýšený provoz. Prázdniny jsou podle policistů rizikovým obdobím, zejména kvůli vysokým teplotám, výraznému nárůstu tranzitní dopravy i vyššímu počtu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, jako jsou motorkáři, cyklisté a chodci.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pondělí 15. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď