Desítky útočníků napadly policejní stanici na předměstí Paříže

foto Francouzský policista. Ilustrační foto.

Paříž - Policejní stanice na pařížském předměstí Champigny-sur-Marne přestála v noci na dnešek útok asi čtyř desítek neznámých ozbrojených lidí, kteří budovu napadli s kovovými tyčemi a házeli po ní pyrotechniku a další předměty. Dovnitř se útočníci nedostali, nikdo z policistů nebyl zraněn, napsala dnes agentura AFP. Ministr vnitra naznačil, že případ souvisí s drogovou kriminalitou.

Za poslední dva roky zažila policejní stanice v Champigny asi 15 kilometrů od centra metropole obléhání už potřetí. Tentokrát útok skončil vytlučenými okny, poškozena byla i policejní vozidla. Nikdo nebyl zatčen.

"Byl to organizovaný útok asi 40 lidí, kteří se chtěli prát. Posledních pár dní tu panovalo napětí u skupiny obyvatel, která se pouští do bitek s policií. Panuje tady protipolicejní nálada. Nebyli jsme daleko od katastrofy," řekl stanici BFM starosta Champigny Laurent Jeanne.

Ministr vnitra Gérald Darmanin vyzval příslušného policejního prefekta, aby při vyšetřování útoku na stanici postupoval s největší možnou přísností. V příspěvku na twitteru naznačil, že incident souvisí s drogovou trestnou činností. "Ti šéfíkové na nikoho dojem neudělají a neodradí nás od boje proti drogám," uvedl Darmanin bez dalších podrobností. Policejní stanice stojí v obytné oblasti, která je známá kvůli pouličnímu prodeji drog, napsala agentura Reuters.

Útok na policejní stanici se odehrál několik dní poté, co na jiném pařížském předměstí napadli tři neznámí útočníci dva policisty v civilu, ukradli jim zbraně a vážně je zranili. Jeden z napadených policistů podle agentury AFP zůstává v umělém spánku v nemocnici.

Policejní odbory dnes vyzvaly k protestu před policejní stanicí v Champigny. Uskutečnit se má v pondělí. V úterý se pak podle AFP odboráři setkají s ministrem Darmaninem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 24. září 2021

Očekáváme v 1:00 14°C

Celá předpověď