Víc než sedm stovek otužilců z ČR se o dnes vykoupalo v přírodě

foto Otužilci se 6. března 2021 koupelí v řece Otavě pod historickým Kamenným mostem v centru Písku připojili k celorepublikové akci s názvem Covide, nezlob mě, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska.

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Více než sedm stovek otužilců z různých koutů republiky se dnes koupalo v řekách, rybnících a přehradách. Akce s názvem Covide, nezlob mě, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska, začala dnes ráno a skončí v neděli v 17:00. Při otužování se každý vyfotografuje a zaregistruje na web, který bude otužilce sčítat. ČTK to řekl za pořádající Turistický spolek Lipenska Jiří Mánek.

ůvodně se měla akce uskutečnit pouze v okolí lipenské přehrady a zúčastnit se jí chtěly stovky lidí. Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru však museli organizátoři parametry změnit a rozhodli se pro celorepublikové hromadné otužování.

"Nemáme ponětí, kolik lidí se nakonec zúčastní, ale během posledních dnů se nám hlásili zájemci z různých míst v republice. Někde se budou otužovat jednotlivci, jindy to budou celé skupiny," uvedl.

Organizátory však dnešní zájem o otužování mile překvapil. Mezi účastníky byla například i Pavel Opletal ze Čkyně na Prachaticku. O Vánocích prodělal koronavirus a jako následky onemocnění registroval psychické problémy. "Ale návrat k otužování mi pomohl. Díky tomu se cítím mnohem lépe," řekl Opletal.

Mánek dodal, že vzhledem k omezení pohybu by si měli účastníci vybrat místo pro otužování v katastru své obce nebo města. "Věříme, že všude je dostupný rybník nebo řeka. A pokud ne, tak se zúčastnit může i ten, kdo se ponoří například na zahradě do sudu s vodou," řekl.

Snímek z otužování pak lidé vloží na určený web, který jim po vyplnění údajů vygeneruje certifikát a vše budou sdílet na facebooku. Dodal, že otužování je jedním z kroků, jak může člověk zvyšovat svou imunitu a být odolnější vůči řadě nemocí včetně koronaviru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je středa 14. dubna 2021

Očekáváme v 3:00 2°C

Celá předpověď