Dělníci na trojské lávce dokončili konstrukce a montují zábradlí

foto Stavba trojské lávky pokračovala 10. srpna 2020 v Praze. Stavebníci kompletně namontovali nosné ocelové konstrukce a nyní budují a skládají dohromady dřevěné části mostovky a zábradlí.

Praha - Na pražské trojské lávce stavebníci kompletně namontovali nosné ocelové konstrukce. Nyní budují a skládají dohromady dřevěné části mostovky a zábradlí. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník. Lávka bude hotová do konce letošního října a vyjde na 128 milionů korun. Pro město ji staví firma SMP CZ. Původní lávka se zřítila v prosinci 2017, zraněni při tom byli čtyři lidé.

"Také bylo zahájeno odtěžování montážních poloostrovů v korytě Vltavy a byly zahájeny práce na předpolí lávky. Předpokládáme, že na konci září bude provedena zatěžkávací zkouška a provedeny úpravy okolí lávky a přilehlých komunikací, aby mohla být lávka v říjnu uvedena do provozu," uvedl Provazník.

Stavba lávky začala loni v listopadu. Letos v dubnu stavebníci dokončili založení lávky a všech pět pilířů a mostovku začali osazovat na začátku června. Proti původní zřícené lávce bude ta nová širší i vyšší. Lávka bude 256 metrů dlouhá a čtyři metry široká, takže se po ní bude dát nejen chodit, ale i jezdit na bruslích nebo na kole. V případě nutnosti po ní projede i záchranka.

Na konci prosince 2017 vyplul mezi Císařským ostrovem a Trojou přívoz, který nahradil zřícenou lávku. Po dokončení stavby bude zrušen.

Kvůli předloňskému zřícení původní lávky policisté obvinili dva muže z obecného ohrožení. Případ je stále vyšetřován. Město čtyři zraněné odškodnilo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 23. září 2020

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď