Další elektrický Ford pro Evropu se ukáže ještě letos

foto Ford Focus Electric

Ještě letos hodlá americká automobilka Ford představit veřejnosti svůj nový osobní elektromobil. Vyplývá to z informací, které redakce Autonaelektřinu.cz získala od zasvěcených lidí.

Bude to crossover, který vznikne na základě elektrické platformy MEB koncernu Volkswagen. S ním má Ford dohodu na využití této techniky pro dva modely. Oba se budou vyrábět v továrně v Kolíně nad Rýnem.

Technici značky s modrým oválem ale v současné době již pracují na vývoji vlastní platformy určené pro další „evropské“ Fordy Ty pak budou dělníci montovat ve španělské Valencii. Rozhodnutí o tom, že tato továrna se stane dalším místem výroby elektromobilů značky, oznámil Ford právě nyní. Přesné datum zahájení výroby elektromobilů ve Valencii ovšem sděleno nebylo. Prý se tak má stát později v tomto desetiletí.

Třetí „elektromobilní“ továrnou se v brzké době stane rumunská Craiova. Tam se již připravuje sériová produkce malé elektrické dodávky Courier. Ze stejného místa budou odjíždět za zákazníky také modernizovaná provedení crossoveru Puma. I pro tento vůz se chystá čistě elektrický pohon.

Produkci největších elektrických Fordů má na starosti turecký závod Kocaeli. V něm se již montuje velká dodávka E-Transit a k němu přibude také středně velký užitkový vůz Ford E-Transit Custom.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď