V Nuslích se srazil autobus s autem, 4 lidé se lehce zranili

foto V ulici Na Jezerce v pražských Nuslích se 14. prosince 2019 večer srazil autobus MHD s osobním automobilem. Při kolizi se lehce zranili čtyři lidé. Na místo dorazily tři jednotky hasičů, jednoho zraněného člověka z osobního vozu museli hasiči vyprostit.

Praha - V ulici Na Jezerce v pražských Nuslích se dnes večer srazil autobus MHD s osobním automobilem. Při kolizi se lehce zranili čtyři lidé, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Na místo dorazily tři jednotky hasičů, jednoho zraněného člověka z osobního vozu museli hasiči vyprostit, uvedli na twitteru.

Fotogalerie

"Dopravní policisté zjišťují okolnosti nehody," řekla ČTK mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Ulice byla asi hodinu neprůjezdná, policisté odkláněli dopravu, městské autobusy jezdily odklonem. Podle fotografií, které zveřejnili hasiči, se s autem srazil autobus číslo 188.

Při nehodě na Písecku dnes zemřela sedmdesátiletá žena

Při dopravní nehodě u obce Králova Lhota na Písecku zemřela dnes dopoledne sedmdesátiletá žena. S osobním vozem narazila do stromu, když nezvládla průjezd levotočivou zatáčkou. Nehoda se stala na silnici třetí třídy krátce po 10:00. ČTK o tom informovala mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Nehoda se stala na silnici, která spojuje Čimelice a Královu Lhotu. Podrobnosti tragické události policisté vyšetřují. Podle Schwarzové na silnici ležela čerstvá vrstva mokrého sněhu. "Na tragické následky této nehody měla pravděpodobně vliv také skutečnost, že řidička nebyla při jízdě připoutána bezpečnostními pásy," uvedla mluvčí.

Nehody na jihočeských silnicích si od začátku letošního roku vyžádaly již 68 obětí. Je to o devět úmrtí více než za celý loňský rok.

Dálnice D2 u Lanžhota byla kvůli nehodě přes dvě hodiny uzavřená

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se dnes ráno stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, než se podařilo otevřít alespoň jeden pruh. Plný provoz se podařilo obnovit až po čtyřech hodinách před 10:00. Policisté dopravu během uzavírky odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 26. září 2020

Očekáváme v 11:00 8°C

Celá předpověď